Podcast “The Experience Abroad Talk”

Co mě vedlo k natočení podcastu?

TEA TALKThe experience abroad talk je místo kde se vedou rozhovory o kulturách nad šálkem čaje. V prvním roce studia na vysoké škole jsem začal pracovat jako studentský dobrovolník v ESN USB Budweis (Erasmus Student Network působící na Jihočeské univerzitě). Já jsem v rámci dobrovolnictví pomáhal zahraničním studentům se začleněním se do české společnosti. Připravoval jsem aktivity a výlety po celé České republice. Postupně jsem začal pronikat hlouběji do kolektivu zahraničních studentů a zapojil jsem se do konverzací cílených na rozdílnosti mezi našimi kulturami. Tyto rozhovory byly pro mě poučné, a proto jsem se rozhodl si je nenechat pouze pro sebe. 

S kým budou rozhovory?

Se studenty, kteří mají zkušenosti se studiem v zahraničí, například v rámci programu ERASMUS. Můžete se těšit na hosty, kteří se s vámi rádi podělí o své zkušenosti a tipy pro studium v zahraničí.

Foto: Moji přátelé co studovali na Jihočeské univerzitě. Hraní na kytary v parku bylo pro nás každodenní zábavou.
Moji přátelé co studovali na Jihočeské univerzitě. Hraní na kytary v parku bylo pro nás každodenní zábavou.

Co je cílem podcastu?

Touto sérií podcastových rozhovorů chci představit ostatní kultury a jedinečný pohled na tu naší. Chci je představit očima studentů, kteří si zažili nové kulturní prostředí. A kdo je lépe představí než ti, kteří v nich vyrostli, nebo v nich strávili celý školní rok? Tyto rozhovory nám ukazují, jak nás a naši kulturu vnímají ostatní.

Zároveň chci motivovat a poskytnou informace studentům, kteří zvažují zahraniční studium v budoucnu. Z mezikulturní výměny těží vždy obě strany. Právě díky mísení kultur máme dnes možnost jíst kebab ve dvě ráno, po tom, co jsme vypili trochu tequily a tančili na americkou hudbu. Naopak členové jiných kultur mohou těžit z té naší v rámci každodenního života. Od pití českého piva až po sledování české televize.

Podcast vychází jednou za 14 dní a můžete si ho poslechnout na YouTube kanálu Tea Talk.

Článek je závěrečnou prací Františka Kadlece z jarní inkubace 2021