O nás

Myšlenka Novinářského inkubátoru se volně inspiruje někdejším slavným českým nakladatelstvím a vydavatelstvím Melantrich. Jeho zakladatelé nabízí společnou cestu k udržitelné a etické novinařině osvobozené od ekonomických a politických tlaků. Chceme propojovat slušné lidi, dobré projekty, poctivé fachmany (z ČR i zahraničí). Mnoho zbývá udělat, aby se tento sen uskutečnil. Tento web je prvním krokem. Pomozte nám jej vylepšit a posunout dál. Přihlašte se k inkubaci a zapojte se do naší redakce!

Redakce Novinářského inkubátoru
Podzim 2021

Eliška Baliharová 

Je absolventkou Gymnázia ve Dvoře Králové nad Labem a současnou studentkou 3. ročníku politologie na Univerzitě Hradec Králové. Mimo studium se věnuje fotografování produktů a správou sociálních sítí pro firmu Milujeme Dorty. Její zálibou je také sport, současné politické dění či gastronomie. Od Novinářského inkubátoru očekává nabírání zkušeností z novinářského prostředí a možnost případného dalšího rozvoje v oblasti postprodukce.

Anna Fliegerová

Je rozená Pražačka, ale velkou část svého dětství prožila v Sušici na Šumavě. V současné době studuje politologii na Univerzitě Hradec Králové, kde zároveň vede zdejší Politologický klub, který informuje o současném politické dění. V rámci evropského vzdělávacího projektu se zaučuje se na pozici ambasadory, pro svou případnou budoucí kariéru v EU. Je také členkou studentského projektu Euforka, pro který píše popularizačně-naučné články. Mezi její záliby patří rekreační malba, fotografie, film a postprodukce s tím spojená. Věří, že zkušenosti v projektu Novinářský inkubátor jí pomohou v seberealizaci a otevřou ji dveře k potenciálnímu budoucímu povolání. 

Anna Johnová (redaktorka)

Je absolventkou gymnázia a v současnosti studuje obor politologie na Univerzitě Hradec Králové. V budoucnu by chtěla cestovat, rozšiřovat si své obzory a věnovat se práci, která ji bude naplňovat. Mezi její záliby patří kultura, sport a v neposlední řadě politické dění. V Novinářském inkubátoru vidí možnost získat cenné zkušenosti v oblasti žurnalistiky i poznání inspirativních lidí z praxe.

Bára Petrovićová

Je studentkou 3. ročníku oboru politologie na filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové. V současnosti je členkou týmu Euforka, pro který vytváří popularizační články o evropském prostoru a dění. Zajímá se především o krizový management, humanitární pomoc, bezpečnost a slabost má také pro dění na africkém kontinentu.

Ráda by skrze Novinářský inkubátor rozvíjela své schopnosti v oblasti psaní, rozhovorů se zajímavými lidmi a to vše nejlépe se šálkem dobré kávy v ruce. 

Lukáš Rešl (redaktor)

Je absolventem bakalářského studia sociologie na Univerzitě Hradec Králové, přičemž v současné době na téže univerzitě studuje magisterský obor politologie zaměřený na latinskoamerický region. Zajímá se především o společenské dění a mezilidskou komunikaci. Má velmi blízký vztah k českému jazyku, je vášnivým milovníkem kultury i umění – obzvláště hudby, které se aktivně věnuje skrze hudební projekty. Od Novinářského inkubátoru očekává především osvojení základních vlastností novinářské práce, které by se chtěl v budoucnu naplno věnovat.

Václav Štěpař

Rodák z Náchoda, který vystudoval obchodní akademii se zaměřením na zahraniční obchod a cestovní ruch. Pří výběru vysoké školy dal přednost zájmu o politické dění a stal se studentem politologie na Univerzitě Hradec Králové. Mezi oblasti jeho zájmů patří diplomacie a studium mezinárodních vztahů. Baví ho poznávání odlišných kultur. Být součástí Novinářského inkubátoru pro něj znamená přiblížení se oboru žurnalistika přímo v praxi a nabírání tak nových zkušeností, které může případně dále rozvíjet i v profesním životě.