GRANT VELVYSLANECTVÍ USA V ČESKÉ REPUBLICE

V posledních dvou letech jsme byli hrdými příjemci grantu Velvyslanectví USA v Praze. STALI JSME SE SOUČÁSTÍ PROJEKTU zvyšování mediální obezřetnosti

Pořádáme semináře v českých regionech zaměřené na mediální obezřetnost (nejen) seniorů. Jejich součástí jsou novináři a odborníci na mediální gramotnost nebo dezinformace.

Cílem workshopů je v bezpečném prostředí, kde se nikdo nemusí bát pokládat otázky a diskutovat, dříve narozené upozornit na nutnost ověřování informací a poukázat na existenci fake news.

Mezi naše řečníky patří například Zdeněk Svoboda (certifikovaný lektor mediálního vzdělávání seniorů), Daniela Tunklová (reportérka ČT) nebo Veronika Krátka Špalková (analytička think tanku Evropské hodnoty).

2022/23
MEDIÁLNÍ OBEZŘETNOST SENIORŮ
2022/23
PANELOVÉ DISKUZE

V rámci projektu Velvyslanectví USA v České republice pořádáme na kulturních festivalech panelové diskuze zaměřené na dezinformace.

V posledních letech jsme byli například součástí festivalu ve Slavonicích nebo také Inspiračního Fóra v rámci festivalu Ji.hlava. Na rok 2023 plánujeme spolupráci s United Islands of Prague.