
Tomáš Bouška
zakladatel a předseda Novinářského inkubátoru / tomas (@) novinarskyinkubator.cz
Tomáš Bouška pracuje jako lektor a manažer nevládních projektů a iniciativ. Doktorát získal na Katedře politologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Je držitelem dvou magisterských titulů (Högskolan Dalarna, Švédsko a IPS FSV UK v Praze). Od roku 2003 je hlavní oblastí jeho zájmu orální historie politických vězňů, kteří přežili věznění v 50. letech 20. století na uranu. Je zakladatel a předseda dobrovolnického Spolku Političtí vězni.cz. Je spoluautorem knihy Českoslovenští političtí vězni. Orální historie obětí komunismu, režisér dokumentárního portrétu politické vězeňkyně K.Ch. a autorem tištěného průvodce po Naučné stezce Jáchymovské peklo. V letech 2008 až 2010 pracoval jako tiskový mluvčí Ministerstva školství ČR, poté jako šéf komunikace a rozvoje Aspen Institute Central Europe a Památníku Šoa v Praze (Památník Ticha). Mezi jeho soudobé aktivity patří záchrana jáchymovské „Řetízkárny“. V roce 2024 se stal Comenius Allumni při Univerzitě v Groeningenu (NL).

Jan Pokrajac
projektový manažer / jan (@) novinarskyinkubator.cz
Jan Pokrajac vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou se zaměřením na automatizaci a robotiku. Po maturitě nastoupil do IT firmy specializující se na vývoj softwaru, kde během čtyř let působil v různých rolích. Začínal jako tester a podpora projektů. Později se vypracoval na pozici projektového manažera. Rok po nástupu do firmy zahájil studium mediálních studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Ve studiu se zaměřuje na teorii médií, metody výzkumu, genderová studia a dějiny českého nakladatelství a literatury. Jeho závěrečná práce mapuje mediální ohlas knihy Aleny Mornštajnové Les v domě, která vyvolala jednu z největších mediálních kauz v současné české literatuře. Mezi jeho zájmy patří hra na klarinet, focení na analogový fotoaparát, vaření, cestování a čtení.

Barbora Dvořáková
projektová manažerka, manažerka komunikace / bara (@) novinarskyinkubator.cz
Po dokončení středoškolského studia na Gymnáziu Ostrov studovala na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Po přestěhování do Prahy začala pracovat jako asistentka v Senátu PČR a chvíli také na pozici PR v senátním klubu STAN. Dále pomáhala s projektem Týdny mediálního vzdělávání pod programem Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni. Studovala obor zpravodajské psaní na Vyšší odborné škole publicistiky, kde působila ve studentské redakci Generace 20. Napsala několik článků pro dřívější týdeník Hrot a v rámci spolupráce s Novinářským inkubátorem také do Drbny. Aktuálně působí jako dobrovolnice v iniciativě Spolku Političtí vězni.cz záchrana jáchymovské „Řetízkárny“. V projektu se stará o komunikaci a produkci populárně-naučných akcí (setkání s podporovateli, Festival Řetízkárna, Dušičková setkání).

Daniel Pařízek
office manažer / daniel (@) novinarskyinkubator.cz
Daniel Pařízek studoval osm let na Gymnáziu Jaroslava Heyrovského v Praze. Po maturitě nastoupil na obor Komunikačních studií se zaměřením na Žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Specializuje se primárně na politická a politologická témata a fenomény. Jeho bakalářská práce se zaměřuje na porovnávání kultů osobnosti podle politických režimů. Pomáhal na pozici dramaturga při studentské prezidentské debatě projektu Zavolíme! Krátce fungoval jako stážista na internetovém serveru Českého rozhlasu iRozhlas.cz. Od patnácti let se aktivně věnuje práci s dětmi v rámci letních či příměstských táborů a zájmových kroužků. Mezi jeho zájmy patří judo, hraní na kytaru, šachy, hudba a poslouchání politických podcastů.

Lucie Černá
spoluzakladatelka Novinářského inkubátoru
Lucie Černá je akreditovanou školitelkou metody solutions journalism. Před rodičovskou dovolenou vedla v organizaci Transitions program, který propaguje žurnalistiku zaměřenou na řešení (solutions journalism) ve střední a východní Evropě, a koordinovala aktivity spojené s podporou tohoto typu žurnalistiky ve více jak 10 zemích. Nyní v Transitions působí jako lektorka a mentorka – pomáhá novinářům v regionu střední a východní Evropy přinášet perspektivu řešení do jejich novinářské praxe. Tématu se věnuje od roku 2017. V říjnu 2019 se stala členkou programu LEDE Fellowship newyorské organizace Solutions Journalism Network. Dříve pracovala také pro organizaci Ashoka nebo jako tisková mluvčí organizace Greenpeace.

Tomáš Nídr
editor
Tomáš Nídr vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Začínal jako elév v MF DNES v roce 2001, vypracoval se na zahraničního redaktora a editora. V roce 2009 přešel na novinářskou volnou nohu. Začal publikovat pro Deník N, Hospodářské noviny či pro ekonomické zpravodajství Euro a magazín Koktejl. Jeho analýzy a reportáže se zabývají tématy z latinské Ameriky a Afriky.