Mediální debata v Českém rozhlase Plzeň

Ve čtvrtek 14. listopadu 2024 se v Českém rozhlase Plzeň uskutečnila druhá mediální debata ze série Nenechme se nachytat! Novinářský inkubátor ji uspořádal ve spolupráci s Českým rozhlasem PlzeňEurocentrem Plzeň. Informovat se nejen o mediálním prostředí a jeho nástrahách přišlo na 30 seniorů.

Plzeňskou debatu odstartoval představením Plzeňské senior akademie metodik prevence kriminality z Městské policie Plzeň Karel Zahut. V hledišti už seděli někteří její absolventi, který si projekt vychvalovali.

Další části programu byla přednáška zaměřená na dezinformace a mediální obezřetnost v podání certifikovaného lektora mediální gramotnosti SEFTE Zdeňka Svobody. S přítomnými mimo jiné sdílel své zkušenosti s podvody na internetu a nabádal je k ověřování informací z více zdrojů.

Na domácí půdě promluvil také ředitel Českého rozhlasu Karlovy VaryPlzeň David Jakš, který v rámci svého výstupu upozornil na důležitost médií, zejména těch veřejnoprávních,

Odpoledne v Českém rozhlasu Plzeň obohatil takzvanou praktickou hudební tvůrčí dílnou redaktor Českého rozhlasu Karlovy Vary a umělec Josef Šorfa.

Co si přítomní z programu odnesli ověřila zástupkyně Eurocentra Plzeň Anežka Hnojská, která připravila vědomostní kvíz na téma mediální obezřetnosti. Tři vylosovaní si domů odnesli hodnotné ceny.

Novinářský inkubátor děkuje všem partnerům i účastníkům za povedenou akci!