DEBATA DEZINFORMACE – 5 MINUT PO 12 NA SLAVONICE FESTU

Novinářský inkubátor uvede ve spolupráci se Slavonice festem již čtvrtou festivalovou novinářskou debatu! I ta letošní se dotkne tématu, které rozdělilo demokratickou společnost. Informační válka cíleně oslabuje kvalitu našeho života a stabilitu euroatlantické civilizace. Doposud jsme se o manipulativních zprávách nenaučili vést klidnou, informovanou debatu na úrovni rodin, natož vlád a států. Čas je přitom drahý a přetížená planeta nepočká.

Kde se dnes nachází zdroje a praví původci hybridních hrozeb? Jak se jejich cíle projevují v praxi, jak ovlivňují válku na internetu i na Ukrajině a kdy to konečně skončí?

Odpovědi nabídnou přední čeští odborníci a žurnalisté s bezprostřední zkušeností s dezinformační mašinérií s bezprostřední zkušeností s dezinformační mašinérií – stálý zpravodaj Českého rozhlasu na Ukrajině Martin Dorazín, blogger a zdravotní bratr Karel Paták Visegrádský jezdec, expert na na dezinformace František Vrábel a zakladatel Novinářského inkubátoru Tomáš Bouška. Moderace se ujme analytička projektu Sinopsis Kateřina Procházková.

STYL DEBATY BUDE OPĚT NEFORMÁLNÍ, BAR I GRIL OTEVŘENÝ – VSTUP VOLNÝ