DEZINFORMACE V DOBĚ VÁLKY – debata s českými novináři

V pátek 5. srpna proběhla již třetí veřejná diskuze na téma „Dezinformace v době války“ v rámci SLAVONICE FEST a za podpory Velvyslanectví USA v Praze. Ta letošní hledala odpovědi na otázky: Jak se mění naše mediální obezřetnost před ruskými a čínskými dezinformacemi? Jsme svědky nového velmocenského uspořádání světa? Jaké nároky klade ruská agrese na Ukrajině na práci novinářů? Na co bychom se měli připravit v souvislosti s čínskou expanzí a kulturně-ekonomickými zájmy?

Podívejte se na fotogalerii:

HOSTY DEBATY BYLI: 

MICHAL KUBAL
moderátor Událostí a vedoucí zahraniční redakce České televize, který na jaře letošního roku působil jako zpravodaj ČT v Ruskem napadené Ukrajině. Je nositelem Ceny Ferdinanda Peroutky a Novinářské křepelky.

KATEŘINA PROCHÁZKOVÁ
analytička projektu Sinopsis, projektu fungujícího ve spolupráci se sinologií FF UK v Praze. Dříve působila jako redaktorka zahraniční redakce České televize a zpravodajka Českého rozhlasu v Asii. Zhruba deset let žila v Hongkongu, Taipeji či Pekingu.

VERONIKA KRÁTKA ŠPALKOVÁ
analytička programu Kremlin Watch think-tanku Evropské hodnoty, popíše hlavní aktéry proruské dezinformační scény u nás.

TOMÁŠ BOUŠKA (moderátor diskuze)
zakladatel Novinářského inkubátoru. Přednáší na New York University Prague. Od roku 2010 vede Spolek Političtí vězni.cz.

ONDŘEJ TROJAN (zástupce Slavonice Festu)
režisér, producent a zakladatel festivalu.

Odkaz na facebookovou událost zde.