Novinařina na volné noze s Tomášem Nídrem

Ve čtvrtek 9. 3. 2023 proběhla třetí společná online přednáška v rámci letního semestru. Novinář na volné noze Tomáš Nídr se studenty Univerzity Hradec Králové a Univerzity Palackého mluvil o svém životě v Peru a způsobu práce, která není pro každého.

Novinář Tomáš Nídr v současné době píše z peruánské Limy. Zdroj: archiv Novinářského inkubátoru

Druhý březnový čtvrtek proběhla další společná virtuální přednáška v rámci jarní inkubace 2023 pro studenty Univerzity Hradec Králové a Univerzity Palackého v Olomouci.

Hostem byl tentokrát novinář Tomáš Nídr, který žije v peruánské Limě. S přítomnými hovořil především na téma novinařiny na volné. Odpovídal na otázky týkající se jeho práce i života. Zmínil také, jaké schopnosti by žurnalista pracující na dálku měl mít – snést určitou míru nejistoty, dokázat se prosadit, obhájit si sám sebe nebo být dobrým manažerem vlastního času.

Studenti se shodli, že tento způsob práce rozhodně není pro každého. I přesto s Tomáše došli k závěru, že zkusit se má všechno. Novinařina na volné noze totiž přináší opravdu velkou svobodu nejen ve výběru témat, ale i místa, odkud psát. Třeba z Limy, jako právě Tomáš Nídr.

Děkujeme Tomášovi Nídrovi i všem zapojeným studentům. Těšíme se na příští týden!