O práci v médiích s Pavlou Kubálkovou

Ve čtvrtek 27. 4. 2023 proběhla desátá společná online přednáška v rámci jarní inkubace pro studenty Univerzity Hradec Králové (UHK) a Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL). Zkušená novinářka Pavla Kubálková se zaměřila na benefity i negativa práce v médiích.

Pavla Kubálková je členkou domácí redakce České televize. Zdroj: archiv Novinářského inkubátoru

Poslední dubnový čtvrtek byla hostkou pravidelného online setkání pro studenty UHK a UPOL Pavla Kubálková. Začínala coby píšící novinářka, ale od roku 2011 se pohybuje především v audiovizuálním odvětví. Nyní působí v České televizi, konkrétně v její domácí redakci. Při práci se věnuje zejména těžkým sociálním tématům, jako je například domácí násilí, násilné trestné činy a podobně.

V rámci přednášky bylo otevřeno mnoho témat. Pavla se studenty řešila třeba práci ve veřejnoprávním médiu, natáčení na demonstracích v doprovodu ochranky nebo kurz přežití, kam byla poslaná svým zaměstnavatelem. V souvislosti se zmíněným na přítomné apelovala, že je potřeba dbát na duševní hygienu a odpočinek. Mimo jiné odpověděla na otázky, které si začínající novináři často kladou – proč vlastně pracovat v médiích? Sama za jeden z největších považuje, že je práce různorodá, což dělá život ještě zajímavější. Svěřila se také, že až po pěti letech v branži nabyla pocitu, že opravdu ví, co dělá.

Děkujeme Pavle Kubálkové a těšíme se na příští týden!