Povídání s Martinou Pouchlou

Ve čtvrtek 14. 4. 2023 proběhla osmá společná online přednáška v rámci jarní inkubace pro studenty Univerzity Hradec Králové (UHK) a Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL). Dokumentaristka a audioreportérka Českého rozhlasu Martina Pouchlá si s přítomnými ve velmi uvolněné atmosféře povídala o své práci.

Druhý dubnový čtvrtek byla hostkou pravidelného online setkání pro studenty UHK a UPOL audioreportérka a dokumentaristka Martina Pouchlá. Absolventka Masarykovy univerzity v Brně se při své práci v Českém rozhlase zabývá především duchovnem a vědou. Za sérii reportáží ze Sibiře po stopách československých legionářů se spoluautorem Ivanem Studeným získali druhé místo za nejlepší publicistický příspěvek na přehlídce Report. Řadu ocenění má ale i za svou dokumentaristickou tvorbu. Je například držitelkou Prix Bohemia a Åke Blomström Award, nominovaná byla na Prix Europa. Její cesta se s rozhlasem propojila už v době studia žurnalistiky a sociologie v Brně. Svěřila se, že ke své práci přistupuje intuitivně.

Martina Pouchlá v Českém rozhlase připravuje reportáže do vysílání a podílí se na rozhlasových pořadech. Zdroj: archiv Novinářského inkubátoru

Celé setkání s Martinou Pouchlou se neslo ve velmi uvolněném duchu. Jako každý profesionál pracující s hlasem se před každým nahráváním rozcvičuje, což se studenty vyzkoušela v praxi, aby se jim lépe mluvilo, dýchalo i přemýšlelo.

Děkujeme Martině Pouchlé i všem zapojeným studentům. Těšíme se na příští týden!