YOUTH VOICE: mediální workshop a novinařina v praxi

V úterý 12. prosince 2023 proběhly na Základní škole Přerov, U Tenisu 4 další mediální workshopy pod vedením školitelky Valerie Štylerové z organizace Fak(e)ticky v rámci projektu Youth Voice. Základem tří setkání s žáky devátých tříd bylo pochopit, co jsou to informace a jak s nimi nakládat. Mezi další probíraná témata patřila mimo jiné práce se zdroji nebo obezřetnost v případě dezinformací. S vybranými nadšenci z řad tamních studentů se také uskutečnila první schůzka v rámci mediální praxe, kterou nově zprostředkovává Novinářský inkubátor.

Druhé prosincové úterý se na Základní škole Přerov, U Tenisu neslo v duchu mediálního vzdělávání. Organizace Fak(e)ticky ve spolupráci s Novinářským inkubátorem (NI) zprostředkovala tři workshopy pro deváté třídy. Školitelka Valerie se studenty mluvila o informacích, dezinformacích, zdrojích apod. V rámci devadesáti minutových bloků absolvovali několik interaktivních aktivit a měli prostor také pro kladení dotazů.

Novinářský inkubátor pro zájemce nově zprostředkovává novinářskou praxi. Cílem projektu Youth Voice je, aby se mladí lidé začali více občansky angažovat a dostávali své zájmy, ale i frustrace, do veřejného prostoru. V Přerově proběhla schůzka se šesti žáky, kteří již působí ve školní redakci a rádi by své žurnalistické schopnosti posunuli o laťku výš. Karolína s Bárou s NI s nimi probraly očekávání a společně se pustili do hledání témat, která budou součástí dalšího vydání studentských novin Tennis Street Times. V průběhu následujících tří měsíců budou probíhat pravidelné schůzky, výlety do terénu, editační kolečka… Držte přerovským žákům palce a těšte se na jejich výstupy!